Diskuse

Téma: Sunlight 8

Zdravím lidičky, mám na vás prosbu, potřebuji udělat web, chci sunlight protože jsem s nim byl spokojen když jsem měl web dříve, jenže za ty roky z internetu zmizelo spousty webů, kde byly šablony pro tento systém a zůstali už jen tyto 3 co jsou zde na ofic. webu. K mé věci tedy, sháním nějakou dobrou duši, jestli by někdo neměl nějakou šablonu nejlíp pro verzi 8 ale muže být i pro stable verzi, jedina podmínka je abych mohl dat obrázkové logo na levou horní stránku :) pokud by šablona byla tmava je to výhodou. Děkuji vám moc za příp. odpověď.
stopUzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.
Povedená práce, líbí se mi to. Mám pár otázek, není to hate, jen mě zajímají důvody.

Proč jsou v layoutech vždy přítomny oba boxy, když se pak vykresluje například jen levý? Dokonce v některých jsou boxy 2x.

A ještě layouty. Nestačilo by mít jen default a ty cb varianty? Řekl bych, že obsah by měl mít vždy přednost před doplňkovými funkcemi.

V té odvozené verzi to určitě takto udělám.
V layoutech jsou přítomny oby boxy, aby při přidávání dalšího layoutu jen stačilo okopčit a vyobrazení regulovat jen pomocí "plugin.json".

U některých jsou boxy 2x? No samozřejmě u layoutu cb. Jak jinak bych zařídil při normálním zobrazení sloupec nalevo a v responsivě seřazený pod obsahovým sloupcem? Tam se třídy v resposivě házejí pod display:none a v responsivě se aktivuje druhá třída, která je v běžném zobrazení na none a aktivuje se jen v responsivě.
Jasný chápu, to mě nenapadlo. Já bych to řešil spíše pomocí změny obtékání na konkrétním breakpointu.
Mohl bys nastylovat prosím drobečkovou navigaci, ať je to vše stejným stylem. Do motivu se přidává
<?= Template::breadcrumbs() ?> Chci to udělat vypínatelné v konfiguraci motivu.

Trochu jsem to předělal.
- pozměnil jsem název, aby v tom nebyl zmatek
- oddělil jsem hlavičku a patku do samotných souborů
- hlavní menu je konfigurovatelné (administrace)
- ubral jsem ty nevyužívané sloupce
- default layout dostal oba dva sloupce do základu (Marty9xxxx má rád 3 sloupce 😁 )
- přidal jsem landing / vstupní layout, který sloupce nemá

Aktuální verze je na GitHubu: https://github.com/friends-of-sunlight-cms/minimalistic-template
OK. Dotaz:
Já to vyhodil jako testovací motiv. Ty jsi to však předělal jako na stabilní verzi už s koncovkou.
Mohl bych ještě předělat styly tak, že bych hodil všechny systémové už do jednoho souboru. Navíc motiv by už obsahoval zredukované css. Vyhodím ze stylů nepoužívané třídy, které si zredukoval v layoutech.
Návrh: tady mi navrhni názvy souborů nebo odsouhlas ;)
basic-layout.css (základní - kostra webu)
font.css (pro font google)
system.css (všechny systémové css)
Drobečky dostyluju ;) Ty bych přidal asi do toho základního css ok?
Dej vědět.
Tak málem 😄 Přehlédl jsem tu hlavičku a patu. Žádné třídy se neredukoval sry ;) 😄
Není to publikované jako stabilní verze, je to stále work in progress. Jen jsem nechtěl, aby tu vznikaly nějaké zmatky ohledně toho o jakou verzi mini template se jedná. Líbí se mi, že sis dal záležet na každé drobnosti.

Nic jsem neredukoval, jen jsem přesouval. Mě se líbí ten styl, jak je každá část stylovaná v samotném souboru. Když budu mít chvílí čas, překopu to do SASS a ten pak může generovat jediný minifikovaný výstupní soubor.
Ok, nechám to tak.
Jirko prosím tě, když přidám do layoutu ten zápis na drobečkovou navigaci, tak mi to píše chybovou hlášku viz kategorie na stránkách. Zatím jsem to zadal do jednoho layoutu co mám nastavený v té sekci kategorie. Je potřeba zadat do layoutu ještě něco?
CX: za ty skiny klobouček ;) Vážně jsou moc dobré, je vidět, že Tě to baví a možná nebudu muset narychlo placat něco pro širší publikum :) Psal jsi, že ty starší verze neplatí, s dovolením si možná zkusim tu původní verzi upravit, sice ještě nevím jistě, ale v ntb ji mám ;)
Heiderak: Jiříku, ty se rozhodni :D Menu, jak už jsem ti psal na discordu, máš rozkopnute díky tomu, že nemáš to, co chceš mít stejně stylovane, jako kategorie či sekce, proto ti to dělá bordel. Zkus promyšlenou úpravu a uvidíš sám ;)
Jdanek: já proti využití nejsem, však víš ;) A ano, nejen mě by se někam hodil i trisloupec, i když už si zvykám i na dva :D
Překlep, opraveno. Zkopíruj si to znovu.