Diskuse

Téma: Sunlight 8.0 - problém s instalací

Dobrý den po všechných problemech u test verze 8.0 jsem tomu dal zase šanci, ale tentokráte už nejde sunlight ani nainstalovat :) jen hlásím chyba jako feedback.... https://ctrlv.cz/1hlm Všechny udaje jsou spravné, zkontrolovano i poskytovatelem hostingu a instalací wordpressu na stejnou DB
stopUzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.
Tak snad jsem to našel správně, jen se to u mě jmenuje "Klíče" ne Indexy. A "username" tam není. Ale není ani v původní databázi.
V PHP myAdmin jsou to "klíče" normálně ;) Máš to tak i na obrázku ;)
Nastavení wysiwyg, super ;)
Je to jen slovíčkaření jsou to synonyma.

Právě, že v původní databázi by měl být. Ale kdo ví jaký plugin nebo patch to mohl odebrat v minulosti.

Takže si před Migrací ještě spusť, třeba v "Administrace > Ostatní funkce > Vyhodnocení SQL dotazu" tento příkaz. To ti přidá ten chybějící index (klíč) ALTER TABLE `sunlight-users` ADD KEY (`username`);
Já jen abych neudělal něco špatně.
Tak další pokus, podle rady jsem vytvořil "username", pak mi to vyhodilo chybu s "publicname", postupoval jsem stejně a napotřetí to při pokusu vytvořit stejně "email" tak mi to ve Vyhodnocení SQL dotazu nevytvoří klíč a napíše tuto hlášku BLOB/TEXT column 'email' used in key specification without a key length
A při Migraci se stále zasekává na kroku 3, jen místo "username" je tam "email"
Máš tam ty klíče nějaké divné, zkus:
ALTER TABLE `sunlight-users` ADD KEY (`email(50)`);Ono ho to stejně nakonec zahodí a vytvoří tak jak má být.
Po konsultaci se Shirou upravím Migrátor, aby smazal všechny klíče v tabulkách. Následně je vytvoří tak jak mají být.

Dám pak vědět, až bude Migrátor aktualizovaný.
OK, díky počkám.
Jen pro test jsem zkusil. Chybová hláška Key column 'email(50)' doesn't exist in table a klíč nevytvořen.
Ahoj, jaká je minimální verze MySQL databáze? máme 5.6 a tam mi píše, že to nejde...
Píše to něco konkrétnějšího? Nedá se připojit nebo Unknown storage engine 'InnoDB'?

Nejde je moc obecné...
Já už přehrál ze zálohy... Bylo tam něco o tom, že nelze pokračovat z důvodu zastaralé databáze nebo něco v tom smylu.
Tak byla to tahle hláška, našel jsem to v index.php souboru složky migration:

Zahájení migrace není možné z důvodu používání starší verze databáze, která není podporována.