Diskuse

Téma: Sunlight 8.0 - problém s instalací

Dobrý den po všechných problemech u test verze 8.0 jsem tomu dal zase šanci, ale tentokráte už nejde sunlight ani nainstalovat :) jen hlásím chyba jako feedback.... https://ctrlv.cz/1hlm Všechny udaje jsou spravné, zkontrolovano i poskytovatelem hostingu a instalací wordpressu na stejnou DB
stopUzamčeno - nelze přidávat nové příspěvky.
Starý web myslíš na verzi SL 7.5.x ? Migrátor co jsem dělal mění engine tabulkám ve druhém kroku, po přejmenování tabulek. Bylo by potřeba zásah do migratoru. Pokud by jsi tento krok přeskočil, tak se ti převedou tabulky bez změny enginu.

Je to v migration/class/MigrationRunner.php#L40

Takto zmigrovanou databázi by pak šlo stáhnout, změnit ručně engine na InnoDB a nahrát na druhý server. Každopádně před tímto krokem si to zálohuj, kdyby se něco nepovedlo.

Edit: To co píše Shira v příspěvku níže mě napadlo taky, jen nevím jak to mají na Endoře, zda to mají jen MyISAM a jen InnoDB nebo ta druhá zvládá oboje. Mám z toho hostingu husí kůži už několik let...
Nastavení engine je pro každou tabulku zvlášť, takže můžeš stávající databázi převést tam, kde je možné použít InnoDB a pak normálně zmigrovat.
Nastavení engine je pro každou tabulku zvlášť, takže můžeš stávající databázi převést tam, kde je možné použít InnoDB a pak normálně zmigrovat. Díky Shiro ;)
V podstatě jsem měl to samé na mysli, jen jsem to blbě podal, předchozí stabilní verzi sl včetně db zkopírovat buď jinam, nebo jen db, zmigrovat, ale zatím bez zásahu do hlavného webu ;)
Ahoj, tak další pokus. Na subdoméně jsem vytvořil klon, hlavního webu verze 7.5.5. pomocí Export-Import a ruční změna InnoDB na Endoře. Vše fungovalo nezávisle na sobě.(Ještě jsem v administraci CMS klonu změnil adresu webu na subdoménu)
Migrace začala a v 3 kroku se objevila tato hláška:
Chyba
mysqli_sql_exception: Can't DROP INDEX `username`; check that it exists in /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/system/class/Database/Database.php:103
Stack trace:
#0 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/system/class/Database/Database.php(103): mysqli->query()
#1 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/system/class/Database/DatabaseLoader.php(32): Sunlight\Database\Database::query()
#2 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/system/class/Database/SqlReader.php(98): Sunlight\Database\DatabaseLoader::Sunlight\Database\{closure}()
#3 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/system/class/Database/SqlReader.php(186): Sunlight\Database\SqlReader->Sunlight\Database\{closure}()
#4 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/system/class/Database/DatabaseLoader.php(34): Sunlight\Database\SqlReader->read()
#5 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/migration/class/PatchInstaller.php(108): Sunlight\Database\DatabaseLoader::load()
#6 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/migration/class/MigrationRunner.php(52): Sunlight\Migrator\PatchInstaller->loadSqlDump()
#7 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/migration/class/PatchInstaller.php(33): Sunlight\Migrator\MigrationRunner->doInstall()
#8 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/migration/index.php(697): Sunlight\Migrator\PatchInstaller->install()
#9 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/migration/index.php(442): Sunlight\Migrator\MigrationDatabaseStep->doSubmit()
#10 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/migration/index.php(266): Sunlight\Migrator\Step->handleSubmit()
#11 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/migration/index.php(864): Sunlight\Migrator\StepRunner->run()
#12 {main}

Next Sunlight\Database\DatabaseException: Can't DROP INDEX `username`; check that it exists

SQL: ALTER TABLE `sunlight_user`
DROP INDEX `username`,
DROP INDEX `publicname`,
DROP INDEX `email` in /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/system/class/Database/Database.php:109
Stack trace:
#0 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/system/class/Database/DatabaseLoader.php(32): Sunlight\Database\Database::query()
#1 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/system/class/Database/SqlReader.php(98): Sunlight\Database\DatabaseLoader::Sunlight\Database\{closure}()
#2 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/system/class/Database/SqlReader.php(186): Sunlight\Database\SqlReader->Sunlight\Database\{closure}()
#3 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/system/class/Database/DatabaseLoader.php(34): Sunlight\Database\SqlReader->read()
#4 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/migration/class/PatchInstaller.php(108): Sunlight\Database\DatabaseLoader::load()
#5 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/migration/class/MigrationRunner.php(52): Sunlight\Migrator\PatchInstaller->loadSqlDump()
#6 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/migration/class/PatchInstaller.php(33): Sunlight\Migrator\MigrationRunner->doInstall()
#7 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/migration/index.php(697): Sunlight\Migrator\PatchInstaller->install()
#8 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/migration/index.php(442): Sunlight\Migrator\MigrationDatabaseStep->doSubmit()
#9 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/migration/index.php(266): Sunlight\Migrator\Step->handleSubmit()
#10 /home/users/pavelo/sborgaudeamus.cz/sub/m/migration/index.php(864): Sunlight\Migrator\StepRunner->run()
#11 {main}
Snaží se zrušit index na sloupci username v tabulce *_users, obnov tu databázi a podívej se zda tam před migrací je. Nevím k jakým změnám za ty roky mohlo dojít, nebo jaký plugin to mohl rozbít. Těch rozdílných instalací je moc..
Tak to jsem v koncích, nevím jak obnovit databázi. Ale určitě tam byla, vše bylo stejné i seznam uživatelů a fungovalo to. A když je nyní porovnám, tak se mi zdá, že obě tabulky jsou téměř stejné. (V tabulce 7.5.5. je navíc pár řádků- web,icq,msn...)
A ještě jsem zjistil, že bohužel na free programu Endory nefunguje TINYMCE editor.
Zálohu jsi před migrací udělal, že?

Ano, tabulka *_users tam je, zajímal mě ten index. Protože to spadlo na tom, že se ho Migrator snažil odebrat a nenašel ho.

TinyMCE jsem prověřil. Staženo zde na webu, instalováno přes administraci, aktivace v profilu. A naběhne ve stránkách i článcích. https://ctrlv.cz/VwPN Co přesně nefunguje?
Zálohu přímo v SL jsem nedělal, protože mám možnost exportovat vše z originálního webu, který stále běží na 7.5.5.
A kde bych ten "index" měl hledat?
Tinymce, ano staženo,instalováno v administraci, ale žádnou aktivaci (jako byla ve verzi 755) jsem nenašel? Mám možnost konfigurace pluginu, ale přímo v obsahu článku jen "html" úpravy.
Indexy najdeš například v myphpadmin https://ctrlv.cz/BYCs

WYSIWYG je potřeba aktivovat v profilu uživatele https://ctrlv.cz/ugv8
Testováno, ve stránkách, článcích i boxech.
Na doméně http://dev.mablog.eu/ si to můžeš zkusit.

u: demo
h: demo
Tak snad jsem to našel správně, jen se to u mě jmenuje "Klíče" ne Indexy. A "username" tam není. Ale není ani v původní databázi.

TINYMCE vyřešeno, díky. Hledal jsem v nastavení profilu, ne účtu.