Diskuse

Téma: Endora - instalace - info

Protože je zde hodně uživatelů využívajících Endoru udělám malé vysvětlení.

Vysvětlení
Sunlight CMS 8 používá nově pro tabulky engine InnoDB namísto původního MyISAM, tato skutečnost však komplikuje použití na tomto hostingu. Jejich hostingové programy FREE a FREE(lite) podporují pouze MyISAM a pro InnoDB je potřeba si připlatit a zakoupit PLUS.

Závěr
Nainstalovat systém na engine MyISAM nelze. Není to chyba systému.

Wikipedia:
InnoDB je jeden z několika formátů úložiště dat (storage engine) v databázovém systému MySQL. InnoDB byl navržen pro zpracování transakcí - konkrétně pro zpracování mnoha krátkodobých transakcí, které se málokdy anulují.
postZaslat odpověď
Tak jsem zjistil, že pokud používám jedno přihlášení na Endoru a mám na něm více programů, placených i free, tak lze (v současné době) nainstalovat novou verzi i na free web. Samozřejmě jen pomocí InnoDB.
Tak jsem zjistil, že pokud používám jedno přihlášení na Endoru a mám na něm více programů, placených i free, tak lze (v současné době) nainstalovat novou verzi i na free web. Samozřejmě jen pomocí InnoDB.
Super, díky za info ;) Jen chci předem varovat všechny stávající uživatele na Endoře, alias Webglobe: PLUS program stojí cca 200-300,- na rok, jak Jirka už jinde zmínil, není to terno, ale lepší než webzdarma.cz :D Bez něj NENÍ možnost využít InnoDB ;)
Je to škoda, protože uživatelé si tak mohli testnout tenhle systém a nejdříve se s ním seznámit. Ale co si pamatuju, tak býval tenhle systém u endory i nabízen jako aplikace vedle možnosti wordpressu a joomly. Tak snad až jukne někdo od nich sem, tak to tam zas daj. Na seznámení to bylo dobrý.
No otázka je to spíše na Endoru, systém se snaží už takhle obsáhnout co největší rozsah konfigurací a má téměř nulové nároky na prostředí...