Diskuse

Téma: Pochvala za vydání Sunlight 8

Musím autora pochválit za vydání dlouho očekávané nove verze 8. Už bylo na čase.

Narazil jsem na pár nedostatků:

1. Při instalaci, při zadávaní hesla pro databázi se heslo zobrazuje. Měly by tam být hvězdičky.
2. Administrátor by měl mít možnost nastavit editor u jednotlivých uživatelů z administrace.
3. Vymyslet snazší vkládání obrázků do článků. Ideálně propojeno se správcem souboru v CMS a možností různých oprávnění.

Můžete zvážit implantací https://flmngr.com,
postZaslat odpověď
Díky 🙂

K připomínkám:

1. V instalaci se používá obyčejný input z důvodu snadné kontroly vložené hodnoty. Prohlížeče většinou neumožňují heslo zobrazit a je snadné heslo špatně okopírovat. (Většinou bývají hesla do databáze náhodně generované).
2. V editaci uživatele je checkbox "Používat editor".
3. To záleží na používaném pluginu. Myslím, že @jdanek má něco takového v plánu 🙂
Kolonku pro nastavení editoru má pouze přihlášený daný uživatel. Administrátor při vytváření, změně účtu nemá možnost nastavit z administrace editor.

Určitě by stálo zato přidat podporu https://n1ed.com
1. Nepředpokládám, že bys instalaci systému prováděl tak často a před lidma co to nesmí vidět... Po instalaci musíš stejně adresář install/ odebrat.

2. https://ctrlv.cz/JBWF

3. Řešil jsem implementaci https://www.responsivefilemanager.com/, bohužel je již nějakou dobu vývoj neaktivní a i přes mé opravy se objevují problémy a chyby... Na implementaci zmíněného se podívám, až vydám zbytek pluginů co mám ještě v zásobě.

Včera jsem se pustil do aktualizace pluginu CKeditoru.

Co se týče toho blokového editoru, již dříve jsem se díval na https://grapesjs.com/, ale nelíbilo se mi, že se si gereruje CSS a je potřeba ukádat extra CSS pro každou stránku zvlášť.
2. Kolonka používat editor sice je ale už tam chybí možnost vybrat jaký editor. Nebo se zobrazí až je tam editorů více?
SL nikdy nepodporoval výběr mezi x různými editory. Buď je editor povolen (= wysiwyg) nebo není (= jen zvýraznění html syntaxe). Pokud není nainstalován žádný wyswiyg plugin, nemá zapínání a vypínání tohoto nastavení žádný efekt.
Vyloženě nedoporučuji mít nainstalováno více než jeden WYSIWYG editor. Proto stačí checkbox ano/ne.

Pluginy TinyMCE i CKeditor (vyjde) mají možnost vybrat si ze 3 předdefinovaných úrovní (Omezený, základní a pokročilý) a dají se přiřadit podle uživatelského levelu.

Viděl jsem co uživatelé dokáží za zvěrstva s WYSIWYG editorem...
Ahoj Gebone,

Jak už tu bylo zmíněno, dovol ale názor zkušeného věčného začátečníka:
-Volba editoru není dobrý nápad právě proto, že ne všechny editory jsou slazeny na stejnou notu, Jirka Ti jistě potvrdí, že to není jen o tom jej stáhnout a implementovat, ale i upravit ryzí chyby vývoje a mezery, jež nejsou slazeny se SL ;) Osobně jsem se s TinyMCE i CKEditorem dost natrápil,pokud jsem Jirku neposlechl a pouze stáhl a naimplementoval s pomocí, i tak to dělalo neplechu ;) A pak následovalo opravné patchování :( Nic moc zábava ;)
-Jak už psali kluci, je lepší to heslo vidět a ne vždy Ti ostatní Users koukají přes rameno, ani nespočítám, od doby, co asistuji s testy sl, kolik lidí bylo schopno skrytě heslo napsat špatně ;)

Snaha systém zdokonalovat i vylepšovat na základě různých poznámek je stále, ale zas jde o složitost implementace ;)

Koukni, testuj, každý hosting je jiný stejně jako náročnost na db atd ;) Pozor, bez Innodb nelze systém nainstalovat ;)