Diskuse

Téma: Vývoj Sunlight

Jak je na tom v současnosti vývoj Sunlight CMS? Delší dobu sleduji ten to CMS a jeho vývoj je více méně na nule. Chybějí inovace a pravidelné aktualizace. Nová verze už nevyšla několik let. Podle mého názoru se autorovi už nevyplatí systém vyvíjet ani na své vlastní projekty. Přijde mi že už je to stejná mumie jako phpRS.
postZaslat odpověď
Chyby se nejvíce najdou v produkčním prostředí. Je potřeba zajistit jejích rychlou opravu.
Jsem krok před Vámi...
Do produkce byl již Sunlight nasazen, mezi zhruba 50člennou komunitu. Takže největší bugy jsou snad nalezeny a opraveny.

Patch na převod databáze mám, nabídl jsem ho i k oficiálním účelům, jen musím udělat revizi zda nedošlo k nějakým dalším změnám od jeho vzniku.

No a dokumentace bude zřejmě vznikat 'on the fly'.

Edit:
Odpověď na rejpavou otázku.
"Prostě se RSS s diskuze nenačte. Z jakého důvodu to není dodneška opravené?"
Ukážeš mi prosím, kde to je nahlášené?
Jirka Daněk - > Na chybu jsem upozorňoval před čtyřmi roky zde na diskuzi. V té době se razilo, že už se některé chyby opravovat nebudou z důvodu vývoje a vydání SL8.

Samotné nahlašování chyb by chtělo také vyřešit lépe.
Asi jsem jen lempl a neumím nainstalovat SL8, ale při instalaci se zaseknu na kroku 3/4. Chyba ve mě? Případně prosím kde? Píše mi to toto:

Chyba
mysqli_sql_exception: Table 'performance_schema.session_variables' doesn't exist in C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\Database.php:98
Stack trace:
#0 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\Database.php(98): mysqli->query('SHOW VARIABLES ...')
#1 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\Database.php(120): Sunlight\Database\Database::query('SHOW VARIABLES ...', false)
#2 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\DatabaseLoader.php(29): Sunlight\Database\Database::queryRow('SHOW VARIABLES ...')
#3 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(869): Sunlight\Database\DatabaseLoader::load(Object(Sunlight\Database\SqlReader), 'sunlight_', 'sunlight_')
#4 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\Database.php(67): Sunlight\Installer\ImportDatabaseStep->Sunlight\Installer\{closure}()
#5 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(892): Sunlight\Database\Database::transactional(Object(Closure))
#6 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(498): Sunlight\Installer\ImportDatabaseStep->doSubmit()
#7 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(339): Sunlight\Installer\Step->handleSubmit()
#8 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(1107): Sunlight\Installer\StepRunner->run()
#9 {main}

Next Sunlight\Database\DatabaseException: Table 'performance_schema.session_variables' doesn't exist

SQL: SHOW VARIABLES WHERE Variable_name='sql_mode' in C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\Database.php:104
Stack trace:
#0 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\Database.php(120): Sunlight\Database\Database::query('SHOW VARIABLES ...', false)
#1 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\DatabaseLoader.php(29): Sunlight\Database\Database::queryRow('SHOW VARIABLES ...')
#2 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(869): Sunlight\Database\DatabaseLoader::load(Object(Sunlight\Database\SqlReader), 'sunlight_', 'sunlight_')
#3 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\Database.php(67): Sunlight\Installer\ImportDatabaseStep->Sunlight\Installer\{closure}()
#4 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(892): Sunlight\Database\Database::transactional(Object(Closure))
#5 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(498): Sunlight\Installer\ImportDatabaseStep->doSubmit()
#6 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(339): Sunlight\Installer\Step->handleSubmit()
#7 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(1107): Sunlight\Installer\StepRunner->run()
#8 {main}
To zni jako nejaky problem se samotnym MySQL serverem.

https://stackoverflow.com/questions/31967527/table-performance-schema-session-variables-doesnt-exist
Díky za info. Je to skutečně nějaký problém s MySQL. Doma jen na takové to zkoušení spouštím server s architekturou x86 a verzí MySQL 5.7.17. Na Sunlight 7.5 to stačí a instalace i funkčnost je pak v pořádku.

Na základě sdělení možného problému jsem nainstaloval novější MySQL 8.0.20 x64 a poté už instalace Sunlight 8 proběhla v pořádku.

Vůbec mě nenapadlo, že by to tím mohlo být, ale jasně, chápu, že x86 a verze SQL 5 je už docela zastaralá, takže proč by to mělo na tom běžet. Ale děkuji za informaci, pomohla.
Nebyl by nějaký balíček na v.8 na vyzkoušení?
Systém se dá stáhnout na githubu, ale momentálně žádné "oficiální" beta verze nejsou.
Zdravím všechny ve spolek.
Co se mě týče, tak k SL8 jsem se dostal maximálně do fáze "instalace, ano funguje" a tím to skončilo. Na nějaké hlubší testování jsem nikdy nenašel čas.

Pokud SL8 vyjde bez dokumentace a ta se bude dělat "on the fly", tak ho bohužel nenasadím ani na jeden web, který mi jede na SL7.x.
Má to jediný důvod a to je zase jen čas. Bohužel ho mám tak málo, že nebudu schopen procházet spoustu kódu abych objevil jak se tohle či tohle má udělat.

Projektu stále fandím aby se dotáhl dokonce a až bude i s dokumentací, tak ho rád zase vyzkouším, klidně na nějaký web nasadím (pokud nebude potřeba multilang, protože podle Shirovo vyjádření tohle SL8 mít v základu nemá) a když bude čas tak i nějaké rozšíření napíšu.

BTW: jaký je plánovaný editor?
Je vždy milé, vidět milé lidi. Ke stavu dokumentace ti určitě odpoví Shira. Co se týče editoru a případně dalších rozšíření, založil jsem na GitHubu organizací https://github.com/friends-of-sunlight-cms. To co tam je bude muset po vydání stabilní verze systému ještě projít revizí, ale snažím se průběžně přepisovat současné věci. A vymýšlet nové...