Příspěvky uživatele JoE

Díky za info. Je to skutečně nějaký problém s MySQL. Doma jen na takové to zkoušení spouštím server s architekturou x86 a verzí MySQL 5.7.17. Na Sunlight 7.5 to stačí a instalace i funkčnost je pak v pořádku.

Na základě sdělení možného problému jsem nainstaloval novější MySQL 8.0.20 x64 a poté už instalace Sunlight 8 proběhla v pořádku.

Vůbec mě nenapadlo, že by to tím mohlo být, ale jasně, chápu, že x86 a verze SQL 5 je už docela zastaralá, takže proč by to mělo na tom běžet. Ale děkuji za informaci, pomohla.
Asi jsem jen lempl a neumím nainstalovat SL8, ale při instalaci se zaseknu na kroku 3/4. Chyba ve mě? Případně prosím kde? Píše mi to toto:

Chyba
mysqli_sql_exception: Table 'performance_schema.session_variables' doesn't exist in C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\Database.php:98
Stack trace:
#0 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\Database.php(98): mysqli->query('SHOW VARIABLES ...')
#1 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\Database.php(120): Sunlight\Database\Database::query('SHOW VARIABLES ...', false)
#2 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\DatabaseLoader.php(29): Sunlight\Database\Database::queryRow('SHOW VARIABLES ...')
#3 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(869): Sunlight\Database\DatabaseLoader::load(Object(Sunlight\Database\SqlReader), 'sunlight_', 'sunlight_')
#4 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\Database.php(67): Sunlight\Installer\ImportDatabaseStep->Sunlight\Installer\{closure}()
#5 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(892): Sunlight\Database\Database::transactional(Object(Closure))
#6 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(498): Sunlight\Installer\ImportDatabaseStep->doSubmit()
#7 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(339): Sunlight\Installer\Step->handleSubmit()
#8 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(1107): Sunlight\Installer\StepRunner->run()
#9 {main}

Next Sunlight\Database\DatabaseException: Table 'performance_schema.session_variables' doesn't exist

SQL: SHOW VARIABLES WHERE Variable_name='sql_mode' in C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\Database.php:104
Stack trace:
#0 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\Database.php(120): Sunlight\Database\Database::query('SHOW VARIABLES ...', false)
#1 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\DatabaseLoader.php(29): Sunlight\Database\Database::queryRow('SHOW VARIABLES ...')
#2 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(869): Sunlight\Database\DatabaseLoader::load(Object(Sunlight\Database\SqlReader), 'sunlight_', 'sunlight_')
#3 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\system\class\Database\Database.php(67): Sunlight\Installer\ImportDatabaseStep->Sunlight\Installer\{closure}()
#4 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(892): Sunlight\Database\Database::transactional(Object(Closure))
#5 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(498): Sunlight\Installer\ImportDatabaseStep->doSubmit()
#6 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(339): Sunlight\Installer\Step->handleSubmit()
#7 C:\Program Files (x86)\EasyPHP-Devserver-17\eds-www\sunlight8\install\index.php(1107): Sunlight\Installer\StepRunner->run()
#8 {main}
Stránka se teď načte, ale bez boxů i když tam jsou. Asi jsem trochu nepochopil smysl měnit pořadí boxů přes extrabox a zadal jsem extrabox:2:1-2, což způsobilo chybu.

Aby se mi boxy zobrazovali, nastavil jsem základní parametr extrabox:2 a pořadí si změním v administraci.

Ale děkuji za reakci, pomohla mi snadněji pochopit, jak to mám nastavit.
Mám takovou prosbičku. Nainstaloval jsem si Extrabox a po otevření stránky mi to vypsalo toto:

Fatal error: Uncaught TypeError: Argument 1 passed to DB::row() must be an instance of mysqli_result, bool given, called in /data/web/virtuals/304404/virtual/www/plugins/extend/extrabox/extrabox.php on line 50 and defined in /data/web/virtuals/304404/virtual/www/require/load.php:551 Stack trace: #0 /data/web/virtuals/304404/virtual/www/plugins/extend/extrabox/extrabox.php(50): DB::row(false) #1 /data/web/virtuals/304404/virtual/www/plugins/extend/extrabox/extrabox.php(29): Extrabox->renderBox('2', '1-2') #2 /data/web/virtuals/304404/virtual/www/require/functions.php(2157): Extrabox->registerEvent(Array) #3 /data/web/virtuals/304404/virtual/www/index.php(389): _extend('call', 'page.event.extr...', Array) #4 {main} thrown in /data/web/virtuals/304404/virtual/www/require/load.php on line 551

Bylo by prosím možné chybu opravit? Tato chyba se zobrazí při prvním načtení stránky nebo po vymazání dat webu z prohlížeče. Pokud stránku na které využívám extrabox otevřu například z administrace, pak už jde otevřít pokaždé.
Jinak pokud by nějak pomohlo, verze SL je 7.5.5, PHP 7.4.14 a MySQL: 5.5.5

Předem děkuji za reakce
Děkuju, pomohlo. Nakonec to byla verze 7.4.3, což jsem zjistil podle databáze. Nevím, proč mě nenapadlo se tam podívat dřív.
Ty jo, to je bomba ten web archiv, pro mě novinka, ale hodně důležitá.

Jinak velmi děkuju za pomoc. Bylo by možné někde verzi 7.4.1 případně 7.4.2 stáhnout?
Mám tam asi tak starou verzi systému, že load.php v té složce neni. 😞

Edit: Áááá možná mám trochu nápovědu. Jaký byl aktuální systém v říjnu 2008? To je totiž datum, kdy byl registrován webhosting.
Prosím pěkně, mohl někdo poradit, zda, jak a kde zjistit verzi systému? Na Profituxu z neznámých důvodů došlo k odstranění index.php a konfiguračního souboru k databázi.

Problém je, že netuším jaká verze systému by to mohla být.
Jojo což to jo, myslel jsem pomocí HCM. Co konkrétně bych potřeboval. Mám upravený HCM modul articles, aby mi vypisoval články do sloupců. Problém je, že když si nechám vypsat 9 posledních článků do 3 sloupců, tak poslední články se úplně rozhodí.

Aby se mi to vypsalo do sloupců, je třeba je zarovnat vlevo.

Takže po prvních 3 článkách bych potřeboval vložit kód, který zarovnání vymaže, aby se ty články nerozhodily. Pro ukázku je to vidět na www.destna.cz hned v úvodu (pod Novinky z našeho města).
Zdravím,
momentálně bych potřeboval pomoct s jednou věcí. HCM modul articles vloží na web výpis nejnovějších článků z kategorie, jenomže šlo by ho upravit tak aby vložil následující:

1. článek, 2. článek, nějaký kód (reklamu), 3. článek, 4. článek, nějaký kód (reklamu) ... ?

respektive v administraci aby to vypadalo například:

[hcm]articles,1,5[/hcm] (článek 1 a 2)

reklama

[hcm]articles,1,5[/hcm] (článek 3 a 4)

reklama
Zdravím, řeším menší problém jak připojit do HCM modulu více tabulek z databáze. Respektive na jedné databázi mám 3 weby a z každého potřebuji vypsat stručně nejnovější články že všech tří (na jednom webu).

Zkoušel jsem

SELECT * FROM `web-articles` JOIN `web2-articles` LIMIT ".$pocet);

Na to mi to vypíše 3x první článek ze dvou webů a nic víc. Třetí web (respektive tabulku se mi už nepodařilo připojit. Ještě bych k tomu rád přidal řazení od nejnovějšího článku, ale to už chci asi moc co?
V každým případě ale budu rád za jakoukoliv pomoc.
Děkuju moc, až bude chvilka, tak odzkouším. Ještě jednou díky. 😎
Ono je s novou verzí problémů víc. HCM moduly nefungují z předchozích verzí pomalu žadné a ani po 2 měsících od vydání 7.5.3 se nedají stáhnout. Mimo to zmizely i ty původní, takže musím případně hledat konkrétní modul někde jinde.

Chápu, že dělat takový projekt je hodně náročné, zabere to mnoho času a hlavně je Sunlight CMS zdarma, jenomže dřív alespoň všechno fungovalo. Neberte tuhle kritiku osobně, nemyslím to ve zlém.

Bohužel jsem se musel vrátit ke starší verzi 7.5.2, na kterou všechny moduly a rozšíření fungují i za cenu toho, že nové funkce ze 7.5.3 chybí.
Ano, taky jsem nasel v editoru problem. CKEditor rozhodi administraci, ze nejdou pridat obrazky. Tiny ale fuguje vporadku.
Tak jsem se asi trochu unáhlil. Box se sice zobrazí, respektive jenom nadpis, ale obsah nikoliv. Nevíte čím by to mohlo být?
Strana: 1 2 3 další »